Στον τελικό του Κυπέλλου ο Άρης με το «σβηστό» 0-0 κόντρα στον Παναιτωλικό

Ειδήσεις Ποδόσφαιρο

Μετά από 14 χρόνια, ο Άρης θα διεκδικήσει ξανά το τρόπαιο το Κυπέλλου! Η ομάδα του Άκη Μάντζιου έμεινε στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στο «Κλ. Βικελίδης» και πήρε το εισιτήριο χάρη στο υπέρ του 1-0 στο Αγρίνιο. Οι παίκτες του Γιάννη Πετράκη πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να γράψουν ιστορία, με τους Θεσσαλονικείς να κλείνουν… ραντεβού με τον Παναθηναϊκό στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, που θα γίνει στις 18 Μαΐου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και έψαξαν ένα γρήγορο γκολ, με το συρτό σουτ του Σουλεϊμάνοφ στο 8ο λεπτό να περνά άουτ. Στο 32΄ο Σαμόρα ανάγκασε τον Τσάβες σε δύσκολη επέμβαση Ακολούθησε μία ακόμη εντυπωσιακή απόκρουση του τερματοφύλακα του Παναιτωλικού στο 45’, όταν σταμάτησε το μακρινό σουτ του Σουλεϊμάνοφ. Το σουτ του Χουάνπι στο 71ο λεπτό πέρασε άουτ, με τη μεγαλύτερη φάση του Παναιτωλικού στον αγώνα να έρχεται στο 86’, με την άστοχη κεφαλιά του Ντουάρτε.