ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ – ΙΝΣΤΑΜΠΟΥΛΣΠΟΡ: Εύκολο έργο για τους γηπεδούχους

Στοίχημα

Η Γαλατασαράι είχε δύσκολη αποστολή στην έδρα της Τραμπζονσπόρ, αλλά πέρασε άνεμος, χωρίς εμπόδια. Στο 13ο λεπτό ο Ζαχά άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 0-1. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 61ο λεπτό ο Ζαχά διπλασίασε τα γκολ του και της ομάδας του. 3 λεπτά αργότερα ο Αιχάν έκανε το 0-3 για την Γαλατασαράι. Στο 79ο λεπτό η Τραμπζονσπόρ μείωσε σε 1-3 με τον Ντεστάν. Στο 80ό λεπτό ο Ακτούργκογλου έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4 και ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Η Γαλατασαράι έπιασε στην κορυφή την Φενερμπαχτσέ, μετά την γκέλα τη Φενερ. Βρίσκονται και οι δύο με 54 βαθμούς και η Γαλατασαράι θέλει μόνο τη νίκη για να πιάσει την Φενέρ που πλέον είναι στο +3 με ένα ματς περισσότερο.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ινσταμπούλσπορ εκτός έδρας στο γήπεδο της Καϊσέρισπορ. Στο πρώτο ημίχρονο η Καϊσέρισπορ ήταν περισσότερο κινητική αλλά με την Ιστανμπούλ να κάνει πολλές τελικές προσπάθειες για γκολ. Τελικά δεν μπόρεσε καμία ομάδα να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη η Καϊσέρι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και να πιέζει αλλά ούτε αυτή μπόρεσε να σκοράρει. Τελικά ο Αλι Γιασάρ κατάφερε να σκοράρει για την Ιστανμπούλσπορ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και να δώσει τη νίκη στην ομάδα του με σκορ 0-1.

Η Ιστανμπούλσπορ παραμένει στην τελευταία θέση, πολύ μακριά από τις υπόλοιπες ομάδες και μόνο με ένα τεράστιο θαύμα θα μπορέσει να γλιτώσει τον υποβιβασμό.