Ακόμη πιο κοντά στην ευρωπαϊκή έξοδο η Σοσιεδάδ, λύγισε με 2-0 την Λας Πάλμας

Ειδήσεις Ποδόσφαιρο

Μια ανάσα από την κατάκτηση μιας θέσης που θα της δίνει την έξοδο σε μια ευρωπαϊκή διοργάνωση για ακόμη μια σεζόν βρίσκεται η Σοσιεδάδ, τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος. Σήμερα, στο πρώτο χρονικά ματς της αγωνιστικής της Primera Division επικράτησε 2-0 της Λας Πάλμας και έτσι βρίσκεται στην 6η θέση που δίνει ένα εισιτήριο στο Europa League αυξάνοντας τη διαφορά της από την 7η, Μπέτις στους επτά βαθμούς, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η Σοσιεδάδ με την νίκη της αυτή επέστρεψε στα καλά αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές. Στο 33ο λεπτό ο Σούαρεθ με αυτογκολ έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ ο Μπέκερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου 45λέπτου έκανε το σκορ 2-0, που ήταν και το τελικό.